Error

Error! Server error

Error raport:

Tuuleenergial sõitvad lohesurfarid tähistavad head tuuleaastat11.11.2015

Pressiteade Eesti Lohesurfiliidult, 10.11.2015

Kuigi enamus inimestele tundusid selle aasta suvekuud väheste soojakraadide tõttu kesised, siis lohesurfarid ja tuuleenergia tootjad võisid nautida suurepärast hooaega.

Sellel aastal on palju olnud tugevat tuult. "Juurde on tulnud uusi sõitjaid ja tingimused on hästi kaasa aidanud nii harrastajate kui ka sportlaste arengule. Esmakordselt jõudis meie sportlane Ranno Rumm Formula Kite MM'il kuldlaevastikku, Kristiin Oja hoiab vabastiili MM'il 9. kohta ja alles hiljuti Eesti meistriks kroonitud Erkki Soosaar sõitis uueks kiirusrekordiks 83.04 km/h, mis teeb lohelauast kiireima tuule jõul liikuva aluse meie vetes," kommenteerib Kerli Otti Eesti Lohesurfiliidust.

Eesti Lohesurfiliidu suurtoetaja Nelja Energia juhi Martin Kruusi sõnul on 2015 aasta üle pika aja olnud tuuline aasta. "Tuult on jagunud kõigile, nii lohesurfaritele kui ka meile, kes me tuule energiaks muundame. Novembri alguseks olid tuulikud Eestis tootnud sama palju kui terve eelmise aasta jooksul kokku. Hea tuuleaasta võimaldab meil ka Lohesurfiliidu toetamist jätkata ja mõnevõrra senisest ka suurendada," rääkis Kruus.

Tuuline surfihooaeg võetakse pidulikult kokku Surfihooaja auhinnagalal, mis toimub 20. novembril algusega kell 21.00 Tallinnas, restoranis Foody Allen.