Balti tuul
MW
Balti bioenergia
6.5 MW

Toetame

tuuleenergia-logo-Hanila
tuuleenergia-logo-Noarootsi
tuuleenergia-logo-Nigula
tuuleenergia-logo-Aseri
tuuleenergia-logo-Paldiski

 

Toetame meile olulisi tegevusi ja väärtusi kohtades, kus toodetakse või arendatakse keskkonnasõbralikku tuuleenergiat. Lisaks aitame kaasa tuulega seotud ettevõtmistele nii spordi- kui ka kultuurivaldkonnas.

Meie tegemisi on märgatud ka riigi tasandil – 2014. aastal tunnustas kultuuriminister Urve Tiidus Nelja Energiat tänukirjaga Eesti kultuuri panustamise eest. 2016. aastal pärjati Nelja Energia Kultuurisõber 2015 tiitliga. 

 

Viies Eesti kohalikus omavalitsuses on loodud mittetulundusühingud – Viru-Nigula valla toetusgrupp MTÜ (16.06.2010), Hanila valla toetusgrupp MTÜ (26.10.2010), Noarootsi Tuuleenergia MTÜ (20.04.2011), Aseri Tuul MTÜ (18.12.2012) ning Paldiski linna toetusgrupp MTÜ (26.11.2015), mille eesmärgiks on tuuleenergia toodangust saadud tulu abil edendada valla majanduslikku, keskkonnaalast, kultuurilist ja sotsiaalset arengut. Leedus asuvatel Ciuteliai, Silale, Silute ja Mockiai tuuleparkidel on samuti toetusskeemid ümberkaudsetele kohalikele omavalitsustele. Tuulepargid annetavad nimetatud ühingutele 0,32 eurot iga toodetud elektrienergia MWh kohta.

 

2015. aasta jooksul toetasid AS Nelja Energia tuulepargid ühinguid kokku 144 284 euroga (Eestis 75 872 € ja Leedus 68 412 €).

Toetused jagunesid peamiselt kolme kategooriasse:

  • investeeringud (näiteks eraldati raha Kõmsi Rahvamaja fuajee aknakatete ja vana laevalgustuse väljavahetamiseks, millega muutub hoone energiasäästlikumaks);
  • piirkonna elanike hariduse ja huviala võimaluste parandamine (näiteks toetati noorte lauatennisistide treening- ning võistluskulusid nii Hanila, Viru-Nigula kui Aseri vallas);
  • kohalike ürituste ja ettevõtmiste toetamine (näiteks elavdati Noarootsi kultuurielu andes hoogu juurde kahe kontserdi toimumisele Pürksi kultuurimajas, Nuckö mälumängu turniirile, aastavahetuse koosviibimisele Sutlepa vabaajakeskuses ning kohalikule külateatrile).

     

 ELL logo

Eesti Lohesurfiliit on surfiklubisid ühendav ühing, mis tegeleb lohelauaspordi arendamisega Eestis ning esindab lohelaudurite huvisid nii siin kui rahvusvahelisel tasandil. Nelja Energia abiga on Lohesurfiliit Eestis käima lükanud surfiklubide- ja sportlaste toetusprogrammi ning hoogu on juurde saanud Eesti meistrivõistluste korraldus.

Aitamaks kaasa Eesti lumelaudurite edule teeb Nelja Energia 2018 Pyeongchangi olümpiatsüklis koostööd Eesti Suusaliiduga toetades nii Eesti freestyle lumelaudureid kui ka Eesti parimat vigursuusatajat Kelly Sildaru.

hiiumaa-hrsk-logo

Hiiumaa Ratsaspordiklubi eesmärgiks on populariseerida ratsasporti ning ühendada Hiiumaal tegutsevad hobusekasvatajad, ratsutajad ja ratsaspordihuvilised. Koostöös Nelja Energiaga korraldatakse suviti ratsaspordihuviliste seas ka populaarset takistusvõistlust Kärdla Ratsupäevad.

Otse Paldiski tuulepargi vastas Kloogarannas toimub suveti vabaõhuüritus Kloogaranna Festival, kus lisaks kvaliteetsele muusikale leiab ka erinevaid meelelahutus- ning sportimisvõimalusi. Oleme festivali üks toetajatest.

Hiiumaa maraton logoValjak_logo

Hiiumaa Maraton korraldab harrastussportlastele jooksu-, ratta- ja suusavõistlusi. Maratoni tähtsündmuseks on igal aastal juuni esimesel nädalavahetusel toimuv Hiiumaa jooksumaraton, kus jookseb lisaks hiidlastele ohtralt jooksusõpru mujalt Eestist ja ka välismaalt. Nelja Energia on ürituse suurtoetaja ning panustab iseäranis Hiiumaa noorte harrastusspordi juurde toomisele.

 MTÜ Hiiumaa Jalgpall peaeesmärgiks on arendada jalgpallimängu, luues võimalused lastele ja noortele õppida jalgpalli oma ala professionaalide käe all ning panna oma omandatud oskused proovile erinevatel võistlustel nii Eestis kui ka välismaal. Teiseks eesmärgiks on arendada jalgpallikultuuri – tuua huvitatud inimesed jalgpalli juurde, näidata põnevaid mänge, korraldada Hiiumaal põnevaid võistlusi (näiteks Saaremaa-Hiiumaa maavõistlus, Hiiumaa meistrivõistlusi jalgpallis).

 

negavatt

Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus avas 2015.aasta suvel Kärdlas eksperimentaalse kunstimüügigalerii – Nelja Nurga Galerii, kus on eksponeeritud näitusena ja müügiks Hiiumaaga seotud kunstnike looming. Lisaks on galeriis võimalik saada ka asjatundlikku nõu ja ülevaatlikku infot saarega seotud kunstnike kohta. Nelja Nurga galeriile annab energiat Nelja Energia AS.

Negavatt on Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIKi) korraldatav tudengite energia- ja ressursisäästukonkurss, mis otsib nutikaid ideid, kuidas ülikoolis või selle linnakus säästa energiat ja ressursse.

erso-logo

PMF_logo_est

"Tulevikumuusika” on ERSO 2016/2017 hooaja värske ja eksperimentaalne kontserdisari inimesele, kellel on sügavam huvi moodsa kultuuri vastu. Esiettekanded, uued seaded, DJ ja sümfooniaorkester, alternatiivne energia ja tumedad unistused, Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT ja Eesti Muusika Päevad – tulevikumuusika jõuab kuulajateni Kristiina Poska, Kristjan Järvi, Olari Eltsi ja Michael Wendebergi juhatusel. Tulevikumuusika peatoetaja on Nelja Energia AS.Pärnu Muusikafestival on Eesti üks hinnatuim klassikalise muusika festival, mis on kasvamas üheks olulisemaks orkestrifestivaliks kogu Euroopas. Festivali eestvedajad on Neeme ja Paavo Järvi. Aastast 2009 toimunud festivalil osaleb ligi 300 muusikut kuni 20 riigist ning lisaks orkestrimuusikale saab kuulda ka suurepäraseid soliste ning kammermuusikat. Festivali üks toetajatest on Nelja Energia AS.
meresober-logo-1024x397 

 

MTÜ PÜHALEPA SUUSAKLUBI PÕHJAKOTKAS

Nelja Energia toetab 2016 aasta suvel esmakordselt toimuvat pop-up merekooli “Meresõber”, mis annab seitsmes Eesti erinevas paigas noortele võimaluse proovida omal käel erinevaid merespordivahendeid. Merekool on osa merekultuuriaasta programmist.Nelja Energia toetab Eesti laskesuusatamist Hiiumaal tegutseva MTÜ Pühalepa Suusaklubi Põhjakotkas kaudu. Klubi esisuusataja on Kärdlast pärit Martin Remmelg, kelle saavutuste hulka kuuluvad Eesti meistrivõistlustelt meeste klassis 5 hõbemedalit ja 2 pronksmedalit, Euroopa meistrivõistlustelt 31. koht ning maailmakarikavõistlustelt 56 koht.

 

Varasemalt oleme veel toetanud Laulasmaa Surfiklubi, lohe lainesõitu propageerivat MTÜ-d Lokahi, purjejahti Forte, jalgpalliklubi FC Majak, Eesti Skautide Ühingut, MTÜ-d Kõpu Piirkonna Arendusselts Valguskiir, MTÜ-d Loode-Hiiumaa külade selts, SOS Lasteküla, MTÜ-d Eesti Kasuperede Liit, MTÜ-d Hiiumaa Lasterikaste Perede Ühendus, Hiiumaa Pärimusmuusikafestivali ja ratsaspordifestivali Tallinn International Horse Show.