Balti tuul
MW
Balti bioenergia
6.0 MW

Toetame

tuuleenergia-logo-Hanila
tuuleenergia-logo-Noarootsi
tuuleenergia-logo-Nigula
tuuleenergia-logo-Aseri
tuuleenergia-logo-Paldiski

 

Toetame meile olulisi tegevusi ja väärtusi kohtades, kus toodetakse või arendatakse keskkonnasõbralikku tuuleenergiat. Lisaks aitame kaasa tuulega seotud ettevõtmistele nii spordi- kui ka kultuurivaldkonnas.

Meie tegemisi on märgatud ka riigi tasandil – 2014. aastal tunnustas kultuuriminister Urve Tiidus Nelja Energiat tänukirjaga Eesti kultuuri panustamise eest. 2016. aastal pärjati Nelja Energia Kultuurisõber 2015 tiitliga. 

 

Viies Eesti kohalikus omavalitsuses on loodud mittetulundusühingud – Viru-Nigula valla toetusgrupp MTÜ (16.06.2010), Hanila valla toetusgrupp MTÜ (26.10.2010), Noarootsi Tuuleenergia MTÜ (20.04.2011), Aseri Tuul MTÜ (18.12.2012) ning Paldiski linna toetusgrupp MTÜ (26.11.2015), mille eesmärgiks on tuuleenergia toodangust saadud tulu abil edendada valla majanduslikku, keskkonnaalast, kultuurilist ja sotsiaalset arengut. Leedus asuvatel Ciuteliai, Silale, Silute ja Mockiai tuuleparkidel on samuti toetusskeemid ümberkaudsetele kohalikele omavalitsustele. Tuulepargid annetavad nimetatud ühingutele 0,32 eurot iga toodetud elektrienergia MWh kohta.

 

2016. aasta jooksul toetasid AS Nelja Energia tuulepargid ühinguid kokku 193 239 euroga (Eestis 98 662€ ja Leedus 68 412€).

Toetused jagunesid peamiselt kolme kategooriasse:

  • investeeringud (näiteks Noarootsi Lyckholmi muuseumi katuse ja põranda restaureerimine, Aseri kohaliku kooli toetamine 20-ne sülearvuti ostuga, Paldiski kiriku sisemuse osaline restaureerimine);
  • piirkonna elanike hariduse ja huviala võimaluste parandamine (näiteks toetati noorte treening- ning võistluskulusid nii Noarootsi, Viru-Nigula ja Aseri vallas kui ka Paldiskis, samuti Noarootsi ja Paldiski noortele stipendiumite jagamine erinevatel aladel);
  • kohalike ürituste ja ettevõtmiste toetamine (näiteks elavdati Paldiski kultuurielu andes hoogu juurde luuleõhtutele ning aidates avaldada raamatut Paldiski kohalikust kirjandusest, Noarootsis lastele suvelaagrite ning esmaabiõppe korraldamine, Rummu, Kalvi ja Kõrtsialuse külakeskuste sponsoreerimine, Viru-Nigula motospordivõistluse Punnvõrr toetamine). 

 

 ELL logo

Eesti Lohesurfiliit on surfiklubisid ühendav ühing, mis tegeleb lohelauaspordi arendamisega Eestis ning esindab lohelaudurite huvisid nii siin kui rahvusvahelisel tasandil. Nelja Energia abiga on Lohesurfiliit Eestis käima lükanud surfiklubide- ja sportlaste toetusprogrammi ning hoogu on juurde saanud Eesti meistrivõistluste korraldus.

Aitamaks kaasa Eesti lumelaudurite edule teeb Nelja Energia 2018 Pyeongchangi olümpiatsüklis koostööd Eesti Suusaliiduga toetades nii Eesti freestyle lumelaudureid kui ka Eesti parimat vigursuusatajat Kelly Sildaru.

   
   
Valjak_logo

MTÜ Eesti Purjelaualiidu poolt korraldatavad suvised slaalomi sarja võistlused on avatud nii purjelaua kui lohe klassile. 2017 slaalomi sarjas toimus neli etappi. EMV sarjas osales 37 purjelaudurit ja 7 lohetajat. Fun slaalom sarjas osales 27 purjelaudurit ja 3 lohetajat.

 MTÜ Hiiumaa Jalgpall peaeesmärgiks on arendada jalgpallimängu, luues võimalused lastele ja noortele õppida jalgpalli oma ala professionaalide käe all ning panna oma omandatud oskused proovile erinevatel võistlustel nii Eestis kui ka välismaal. Teiseks eesmärgiks on arendada jalgpallikultuuri – tuua huvitatud inimesed jalgpalli juurde, näidata põnevaid mänge, korraldada Hiiumaal põnevaid võistlusi (näiteks Saaremaa-Hiiumaa maavõistlus, Hiiumaa meistrivõistlusi jalgpallis).

erso-logo

Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus avas 2015.aasta suvel Kärdlas eksperimentaalse kunstimüügigalerii – Nelja Nurga Galerii, kus on eksponeeritud näitusena ja müügiks Hiiumaaga seotud kunstnike looming. Lisaks on galeriis võimalik saada ka asjatundlikku nõu ja ülevaatlikku infot saarega seotud kunstnike kohta. Nelja Nurga galeriile annab energiat Nelja Energia AS.

"Tulevikumuusika” on ERSO 2016/2017 hooaja värske ja eksperimentaalne kontserdisari inimesele, kellel on sügavam huvi moodsa kultuuri vastu. Esiettekanded, uued seaded, DJ ja sümfooniaorkester, alternatiivne energia ja tumedad unistused, Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT ja Eesti Muusika Päevad – tulevikumuusika jõuab kuulajateni Kristiina Poska, Kristjan Järvi, Olari Eltsi ja Michael Wendebergi juhatusel. Tulevikumuusika peatoetaja on Nelja Energia AS.
   
   
meresober-logo-1024x397  

 

MTÜ PÜHALEPA SUUSAKLUBI PÕHJAKOTKAS

Nelja Energia toetab 2016 aasta suvel esmakordselt toimuvat pop-up merekooli “Meresõber”, mis annab seitsmes Eesti erinevas paigas noortele võimaluse proovida omal käel erinevaid merespordivahendeid. Merekool on osa merekultuuriaasta programmist. Nelja Energia toetab Eesti laskesuusatamist Hiiumaal tegutseva MTÜ Pühalepa Suusaklubi Põhjakotkas kaudu. Klubi esisuusataja on Kärdlast pärit Martin Remmelg, kelle saavutuste hulka kuuluvad Eesti meistrivõistlustelt meeste klassis 5 hõbemedalit ja 2 pronksmedalit, Euroopa meistrivõistlustelt 31. koht ning maailmakarikavõistlustelt 56 koht.

 

Varasemalt oleme veel toetanud Laulasmaa Surfiklubi, lohe lainesõitu propageerivat MTÜ-d Lokahi, purjejahti Forte, jalgpalliklubi FC Majak, Eesti Skautide Ühingut, Kloogaranna Festivali, MTÜ-d Kõpu Piirkonna Arendusselts Valguskiir, MTÜ-d Loode-Hiiumaa külade selts, SOS Lasteküla, Hiiumaa Maratoni, MTÜ-d Eesti Kasuperede Liit, Pärnu Muusikafestivali, Keskkonnainvesteeringute Keskuse konkurssi Negavatt, MTÜ-d Hiiumaa Lasterikaste Perede Ühendus,  Hiiumaa Ratsaspordiklubi, Hiiumaa Pärimusmuusikafestivali ja ratsaspordifestivali Tallinn International Horse Show.