Error

Error! Server error

Error raport:

Rahvusvaheline finantsinstitutsioon EBRD lahkub Nelja Energia omanikeringist09.03.2015

Euroopa Arengu- ja Rekonstruktsioonipank (EBRD) müüs oma vähemusosaluse (11%) taastuvenergia ettevõttes Nelja Energia AS. Aktsiad omandas Vardar Eurus – Nelja Energia suurim aktsionär, kes ostis ühtlasi ka Eesti investoritelt 6% aktsiaid. Vardar Eurusele kuulub nüüdsest 77% Nelja Energia osalusest.

„Kui EBRD 2009. aastal investeeris Nelja Energia eelkäija AS Freenergy omakapitali, oli eesmärgiks kaasa aidata 15 tuulepargi arendamisele Balti riikides. Tänaseks on kõik 15 tuuleparki töös ning need toodavad rohelist energiat. Saame öelda, et oleme oma missiooni täitnud ning aeg on investeeringutest väljuda,“ kommenteeris EBRD energiaettevõtete üksuse direktor Nandita Parshad.

„EBRD on toetanud nii Nelja Energia edukat laienemist Leetu kui ka liidripositsiooni säilitamist Eesti tuuleenergias, seega on meie koostöö olnud tulemuslik,” märkis Nelja Energia juhatuse liige Kalle Kiigske. Ta lisas, et Nelja Energia jätkab oma senises tegevusvaldkonnas ning kaalub hetkel lisaks tuuleenergiale ka teiste taastuvenergia liikide kasutuselevõttu Baltimaades.

Tehingu järel jaguneb Nelja Energia omanike struktuur järgnevalt:

Vardar Eurus AS 77,17%; Ivard OÜ 5,21%; AS Vestman Energia 4,21%; JMB Investeeringute OÜ 4%; HTB Investeeringute AS 2,43%; OÜ Atradius 2,3%; OÜ Solarcom 2,3%; Ambient Sound Investments OÜ 1,42%; OÜ Greatway 0,53%; OÜ United Partners Investments 0,27%; OÜ Kakssada kakskümmend volti 0,15%.

Skeem Nelja Energia uuest struktuurist on leitav: https://4ewww.digitalfruit.ee/esileht