Error

Error! Server error

Error raport:

PRESSITEADE: Nelja Energia avas kolmanda tuulepargi Leedus06.06.2012

Täna, 6. juunil avas taastuvenergia ettevõte Nelja Energia 13,8 MW tuulepargi Leedus, Silale piirkonnas. Tuulepargis on kuus Siemensi elektrituulikut, igaüks võimsusega 2,3 MW. Tuulikute rootori läbimõõt on 101 m ning masti kõrgus 99,5 m. Projekti kogumaksumus on üle 22 miljoni euro.

“See on Nelja Energia kolmas tuulepark Leedus ja üldarvestuses kaheteistkümnes Baltikumis. Leedu uus tuuleelektrijaam on erinev meie senistest projektidest, kuna tuulepargi territoorium on rannikust üle 60 km sisemaal. Traditsiooniliselt peetakse tuuleenergiale enim sobivaks rannikuala. Uute tuulerohkete alade avastamine avab tuuleenergiale uued laialdased võimalused antud regioonis,” selgitas Tadas Navickas, 4energia UAB tegevjuht. “Künklik maastik esitas ehituse ajal väljakutseid, kuid tänaseks on rasked ajad möödas ning saame tulemusi hinnata,” lisas Navickas.

“Investeeringud Balti riikide taastuvenergia sektorisse jäävad aastateks meie põhifookusesse ja ma ütleksin, et Leedus on kolmest riigist kõige rohkem tuuleenergia potentsiaali,” lausus Martin Kruus, Nelja Energia juhatuse esimees tuulepargi avamisel. “Võttes arvesse nii regiooni tootmisvõimsuste kasvavat puudujääki, tõusvat konkurentsi tuuleenergeetika tehnoloogias kui ka kasvavat nõudlust keskkonnasõbraliku elektrienergia järele, tundub see õige asi, mida teha,” lisas Kruus.

4energia UAB kuulub Baltikumi suurimale taastuvenergia ettevõttele Nelja Energia, mille suurimad aktsionärid on Vardar Eurus (60%), omanikeks Norra Buskerud`i maakonna omavalitsused ja NEFCO, Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD, 11%) ning Eesti investorid (29%). Nelja Energia tuuleenergia portfelli maht jõuab 2012. aastal 230 MW-ni ja toodang ületab 400 GWh. Grupi investeering Balti riikidesse on üle 270 miljoni euro.

Lisaks äsjaavatud tuulepargile on Nelja Energial Leedus nii töötavad tuulepargid – 14 MW Sudenai ja 12 MW Mockiai - kui ka Silute regioonis asuv 39,1 MW Ciuteliai tuulepark, mis on ehituse viimases faasis.