Error

Error! Server error

Error raport:

Nelja Energia tulud kasvasid möödunud aastal, kasum vähenes20.05.2010

BNS

Taastuvenergeetika vallas tegutseva AS-i Nelja Energia tulud möödunud aastal kasvasid, kuid kasum vähenes.

Nelja Energia müügitulu kasvas üheksa protsenti 33,2 miljoni kroonini. Eesti osa tuludes oli ligi 23 miljonit, Leedu osa 6,5 ja Läti osa 2,4 miljonit krooni.

Tegevusalade järgi tõi finantsjuhtimis- ja opereerimisteenus Nelja Energiale tulusid 24,8 ja edukustasu 6,9 miljonit krooni, selgub ettevõtte aastaaruandest.

Nelja Energia puhaskasum oli mullu 11,6 miljonit krooni, võrreldes 14,8 miljoni krooniga 2008. aastal. Kasumi vähenemine tulenes suures osas tulumaksukulu kasvust.

Nelja Energia opereeris möödunud aastal Pakri, Esivere, Virtsu II ja Virtsu I tuuleparke ning tegeles Viru-Nigula, Paldiski, Kunda, Virtsu III, Tooma, Vanaküla, Aseri ja Hiiumaa avamere tuuleparkide projektide arendamisega. Samuti arendas firma bioenergeetika projekte Vinnis ja Oisus.

Töötajaid oli Nelja Energial möödunud aastal 12, töötasudeks kulus 5,6 miljonit krooni. Juhatuse liikmete tasud ulatusid 2,6 miljoni kroonini.

Nelja Energia omanikeks on Eesti investorite kõrval Norra Vardar Eurus, investeerimisfond NEFCO ning Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank.