Error

Error! Server error

Error raport:

Nelja Energia ja Soome ettevõte Bladefence sõlmisid tuuleparkide püsihoolduslepingu10.02.2015

Nelja Energia AS ja Soome ettevõte Bladefence OY sõlmisid Viru-Nigula, Aseriaru ning Vanaküla tuuleparkide tuulikulabade püsihoolduseks 10-aastase Spindurance hoolduslepingu. Bladefence hakkab hooldama Nelja Energia 19 WinWind WWD3 (3MW) tuuliku labasid.

"Meile on väga tähtis ennetavate hooldustööde teostamine ning regulaarne info tuuleparkide olukorra kohta. Kuna meil on eelnevalt olnud Bladefence'iga mitmeid erinevaid projekte, tundus loogiline laiendada koostööd ka Spindurance formaadis," ütles Nelja Energia tootmisjuht Tarmo Kooser.

"Nelja Energia on suur energiatootja ja meile on väga oluline ülesanne teostada neile kuuluva kolme tuulepargi tuulikulabade hooldustöid. Üldiselt näeme, et fookus on tasapisi nihkumas reageerivalt ja seega ka kallimalt lähenemiselt ennetava hoolduse suunas. Tuuleparkide omanikud soovivad omada kontrolli enda vara üle ning saada sellest detailseid ülevaateid, samal ajal maksimeerides energiatootmist tuuleparkides," ütles Bladefence tegevjuht Ville Karkkolainen.

Spindurance hooldusprogrammi kontseptsioon on fikseeritud hooldustasuga labade hooldus, mis võtab täielikult arvesse konkreetse tuulepargi nõudeid ning labade seisukorda. Labasid, nende piksekaitsesüsteeme ning drenaažiavasid kontrollitakse regulaarselt ning seda teostatakse labade lähivaatlusel. Samaaegselt inspekteerimisega remonditakse väiksemad kulumisvead, takistades nende suurenemist ning seega ka hilisemat kulukat remonti. Kõik tööd dokumenteeritakse, seega on kliendil võimalik saada üksikasjalikku teavet oma vara seisukorra kohta läbi aastate. See on oluline iseäranis juhul, kui peaks üles kerkima garantii või kindlustuse juhtum.

Remonditöödel on eluaegne garantii. Lisaks kõigele toodavad hästi hooldatud labadega tuulikud ka rohkem energiat.

Bladefence on spetsialiseerunud tuuliku labade seisukorra analüüsimisele ning remondi- ja hooldustöödele. Ettevõte kasutab uudset skylift tõstetehnikat ning UV tehnoloogiat labade parandamisel. Eelneva kombinatsioon võimaldab teostada töid rasketes ilmastikuoludes efektiivselt ja minimaalse tuuliku seisaku ajaga. Bladefence sai 2012. aastal esimese ettevõttena Põhjamaades Germanischer Lloyd sertifikaadi tuulikulabade parandamises.

Tutvu Spindurance konseptsiooniga lähemalt siin.