Error

Error! Server error

Error raport:

Nelja Energia emiteeris 50 miljoni euro mahus võlakirju26.05.2015

22. mail lõppes Balti riikide taastuvenergia tootja Nelja Energia AS võlakirjade emissioon kogumahus 50 miljoni eurot. Tegu on esimese nn keskkonnasõbralike võlakirjade emissiooniga Balti ettevõtte poolt.

Emiteeritud võlakirjadele on rahvusvaheline sertifitseerimisettevõte DNV GL omistanud roheliste võlakirjade (Green Bond) sertifikaadi. See sertifikaat väljastatakse väärtpaberitele, millelt saadavad vahendid investeeritakse keskkonnasõbralikel alustel.

„Antud võlakirjaemissioon on osa meie pikemaajalisest strateegiast kaasata finantsturgudelt raha jätkuva kasvu finantseerimiseks. Emiteerides esimesena Balti riikides rohelisi võlakirju tutvustab Nelja Energia end kui Baltikumi suurimat taastuvenergia ettevõtet investoritele nii Skandinaavias kui ka mujal Euroopas,“ sõnas Nelja Energia finantsjuht Kalle Kiigske.

Emissioonist saadavaid vahendeid kasutatakse peamiselt uuteks investeeringuteks Lätis ja Leedus. Võlakirjad on 6-aastase tähtajaga ning noteeritakse Oslo börsil.

Võlakirju märkisid kutselised investorid nii Baltikumis, Skandinaavias, Suurbritannias kui ka mujal Euroopas. „Oleme positiivselt üllatunud Baltikumi investorite nõudluse osas, mis ületas selgelt meie esialgseid ootusi,“ kommenteeris tehingut Mihkel Torim, Swedbank Eesti Investeerimispanganduse osakonna juhataja.

Nelja Energia AS on Baltikumi suurim tuuleenergia tootja, omades tuuleparke Eestis ja Leedus kogumahus 220 MW. Tänaseks on investeeritud enam kui 400 miljonit eurot. Lisaks on ettevõttel osalused biogaasi jaamades, elektrienergia müügi ja kauplemisega tegelevas ettevõttes ning tuuleparkide hooldusettevõttes. 2014. aastal tootis ettevõte 495 GWh elektrit.

Võlakirjade emissiooni korraldas Swedbank.