Error

Error! Server error

Error raport:

Algas Pärnu Muusikafestival Järvi Akadeemia, mida toetab ka Nelja Energia15.07.2014

Pärnu Muusikafestival Järvi Akadeemia Fotol vasakult: Nelja Energia juhatuse liige Kalle Kiigske, dirigent Paavo Järvi ja festivali korraldaja Kristjan Hallik

Eile, 14. juulil tehti algust järjekordse Pärnu Muusikafestivaliga, mida toetab ka sel aastal Nelja Energia AS. Festivali külastavad sel aastal mitmed välisorkestrid, lisaks Läti Sümfooniaorkestrile veel juba eelkontserdid Viljandis ja Narvas andnud Amsterdami Ülikooli VU-Orkester. Uhke kavaga astub seekordsel festivalil üles Paavo Järvi dirigeerimisel ka Riga Sinfonietta ning Pärnu Festivaliorkester.

"Seekordne festival annab kuulajale võimaluse nautida eriilmelist orkestrikõla. Järjestikustel kontsertidel võib näha ja kuulda, kuivõrd erinevad võivad olla orkestrid. Festivali jooksul on ainult üks õhtu ilma orkestrimuusikata ning ka siis on tegelikult laval Pärnu Festivaliorkestri liikmed, astudes galakontserdil üles erinevates kammerkooslustes," räägib orkestritest festivali korraldaja Kristjan Hallik. 

Pärnu Festivaliorkestri iseloomustuseks ütleb Paavo Järvi: "See on natuke nagu unistus - luua orkester, kus on tõesti kõige paremad mängijad erinevatest orkestritest, kus on võimalik saavutada eriliselt kõrge kvaliteet. Seda juhtub harva, võib-olla ainult üksikutes tipporkestrites nagu Berliini Filharmoonikud, aga ühes tavapärases väga heas orkestris on tugevamate külgede kõrval alati ka nõrgemaid. Pärnu Festivaliorkestri juures püüame saavutada ühtlast ja hästi kõrget taset. Oluline on ka see, et muusikud omavahel klapiksid ja et neil oleks n-ö kammermuusiku arusaam sellest, kuidas musitseerida. Et tööl käimise ja töö tegemise õhkkonna asemel domineeriks kammerliku musitseerimise vaim."

20140711064330Neeme_Järvi 10294977_356007184553632_4812212818637043609_o järvid